Форма входу

Пошук

Календар

«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Наше опитування

Оцініть сайт по балам
Всього відповідей: 101

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Понеділок, 06.05.2024, 14:09
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Просто про Вінницю

Скарби палацу Грохольських

Палац Грохольськх в П'ятничанах має досить довгу і цікаву історію, від тих часів коли він був ще замком і до наших часів коли він став лікарнею, навколо нього відбувалось багато цікавих подій. За таку довгу історію у палацу не могли не виникнути легенди... І ось в одній з таких легенд йдеться про скарби Грохольских…
Від самого палацу до звіринців в Чорному лісі (так колись називався ліс навколо П'ятничан), тянувся підземний хід, яким хазяїн маєтку та його сім'я в разі потреби могла б непомітно втекти наприклад від тих самих повставших кріпаків. Але хід так ніколи і не згодився для таких цілей, зате йому йому знайшли інше застосування…
В Російській імперії розпочалась революція і після кількох змін влади у Вінниці все ж встановилась радянська, яка не славилась лояльністю до колишніх землевласників. В них відбирали їх маєтності і націоналізували. Так ж участь очікувала і Грохольських, здогадуючись про своє «щасливе» майбутнє в Радянському союзі, Грохольскі покидають маєтності і тікають до Польщі.
Вони не могли забрати з собою все своє багатство, більшість з нього довелось залишити, але… Кажуть, Грохольскі не залишили свої колекції просто так в маєтку, а все ж приховали їх найціннішу частину… І приховали якраз в тунелі, після чого входи завалили. Пізніше покоління яке ховало скарби померло, а нащадки вже точно не знали де саме пролягав тунель, тому і по цей день так ніхто і не знайшов скарби Грохольських і вони все ще лежать десь там в підземному тунелі, який служить чи то їх могилою чи то охоронцем, який очікує поки по них хтось повернеться.

P.S. Доречі льохи від яких можливо розпочинався підземний хід, досі існують і використовуються лікарнею.

http://muzey.vn.ua/node/211 - тут ви можете прочитати детальну історію П'ятничанського маєтку