Форма входу

Пошук

Календар

«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Наше опитування

Оцініть сайт по балам
Всього відповідей: 101

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
П`ятниця, 03.05.2024, 05:15
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Просто про Вінницю

Третій десяток

Третій десяток:

Сплав по річці


Окрім прикрас Вінниці створених людиною, помилуйтесь також красою створеною самою природою. Прийміть участь в одному із кількаденних сплавів річкою Південний Буг запропонованих турфірмами міста. Вас очікують бурхливі пороги та перекати, спокійне річкове плесо вкрите ранковим туманом, чарівний схід та захід сонця, кількадесятиметрові прямовисні скелі над самою річкою, різноманітний живий світ її мешканців, руїни старих млинів та багато іншого... Ось сайт фірми, яка пропонує подібне задоволення на рафтах.

Зоопарк


Зоопарк був створений у 2006 році. На сьогоднішній день в ньому нараховується 18 видів тварин та багато різноманітної птиці 70% з якої занесено до Червоної книги України. Ось дві статті про зоопарк І і ІІ.

Книжка


"Книжкою" будинок прозвали за схожість з розгорнутою книжкою. Збудована наприкінці 80-х років минулого століття, вона і досі являється однією з найвищих будівель міста та однією з споруд міста навколо підземель якої ходить багато легенд та чуток. Читайте про похід до підвалів "Книжки", а також деякі спогади людей, які бачили її будівництво (взагалі там про вінницькі підземелля, але в коментарях є спогади про підземелля "Книжки").

Савой

Пам'ятка архітектури місцевого значення. Будівництво готелю розпочалось у 1912 році, одразу після завершення "Савой" став окрасою та гордістю міста. Це перша шестиповерхова будівля Вінниці. В споруді нового готелю вперше в місті з'явились електричний ліфт, центральне водопостачання та каналізація, подача гарячої води та електроосвітлення та асфальт (ним було вкрито ділянку тротуару перед головним входом, прикрашеним двома мармуровими левами). За часи свого існування "Савой" втратив шостий мансардний поверх, левів та деякі інші прикраси, але всеодно він і досі залишається однією з найгарніших споруд міста. Дві статті про готель I (http://uk.wikipedia.org/wiki/Готель_«Савой»_(Вінниця)) і ІІ.

Театр ім. Садовського та площа


Свою історію театр розпочав у 1910 році, під час війни він згорів, тому на теперішній час ми бачимо перебудований театр 1946 року. Більше інформації про історію театру читайте у вікіпедії.

Торговий інститут


Будівля інституту збудована приблизно у 1888 році на кошти купця Цаля Вайнштейна. За легендами він пожертвував гроші на будівництво в пам'ять про свого передчасно загинувшого сина, який на час смерті був студентом одного з Санкт-Петербурзьких навчальних закладів. Ванштейн просив, щоб в училищі вільно на рівних з іншими дітьми могли навчатися і єврейські діти. Будинок збудовано за проектом київського iнженера, архiтектора Київського учбового округу М.I.Чекмарьова. Детальніше читайте на блозі Денисової.

Обласна рада


Цитата з книжки "Вінниця Історичний нарис":"1936 р. в центрі міста, на розі вул. Леніна — 9 Січня (нині Соборна — арх. Артинова) споруджено будинок обласної ради, що початково призначався для Наркомхарчопрому — цукротресту. Величний адмінбудинок з модернізованим великим іонічним ордером вже проектно планувався для облради та був переданий обласному комітетові комуністичної партії (нині облрада та обласна державна адміністрація). Цю будівлю, що є однією з домінант правобережного міста й охороняється як пам’ятка архітектури та містобудування, будував за проектом і консультацією академіка архітектури П. Ф. Альошина архітектор С. І. Рабін, який працював у проектній групі при міському архітекторі Юронікові".

Будинок капітана Чєткова

Будинок простого вчителя фізкультури Олександра Матвійовича Четкова, бувшого артелериста. Архітектор Листовничий Василь Павлович, 1910 рік. Історія будинку та самого власника - читайте.

Особняк-лікарня Новінського та сквер Кумбарі


Довгий час вважалось, що це особняк грецького торговця Кумбарі, але останнім часом все частіше і частіше цей будинок починає згадуватись, як будинок лікаря Новінського, а особняк Кумбарі знаходиться вище по вулиці на перехресті з Першотравневою. Така історична помилка сталася із-за судової справи за скелю над річкою, яку Кумбарі вважав своєю, але суд вирішив інакше. Ця справа у той час набула широкого розголосу і з тих пір особняк-лікарня Новінського стала називатись особняком Кумбарі, а весь район де була його земельна ділянка і території поруч - Кумбари. Досі так точно і не відомо хто архітектор особняка і в якому році він збудований. Поруч з особняком сходи до річки, які колись вели до парому. Їх автор міський архітектор Артинов Г.Г., побудовані вони у 1910 році. В самому сквері є пам'ятний знак Івану Богуну, на честь захисту Вінниці від польського війська. Крім цього з скверу відкривається прекрасний вид на Київський міст.

Музей трамваїв


Історії трамваю у нашому місті вже більше 100 років, в честь цієї ювілейної дати і був відкритий даний музей. Детальніша інформація - Депо.